Tři měsíce cestování po národních parcích USA
a občas nějaké to město

Část V. - Zajímavosti na Floridě:


Sarasota – Sarasota je, jako celá Florida, místem důchodců, kteří si tu vyhřívají staré kosti. Takže odvázanou zábavu tu nehledejte, zajímavou architekturu také ne. Vlastně, není tu nic co by turistu zaujalo. Když už se tu ale ocitnete, nenechte si ujít poblíž centra botanickou zahradu Selby Gardens, která se specializuje na orchideje. Exozice jsou opravdu zajímavé.
Poblíž města je Mayaka River State Park, kde si můžete zaveslovat v půjčené loďce po kanálech mezi krokodýly, pozorovat plameňáky a jiné ptáčky, a možná někde potkáte i obrovskou suchozemskou želvu. Do parku jezdí amíci piknikovat, vám to může nahradit prohlídku známých Everglades NP, když nemáte moc času. Jen pozor na komáry, hlavně v Everglades jich jsou milióny! Ve městech neuvidíte žádného, protože celé oblasti snad práškují či co. Prostě nejsou.

Tampamuzeum Salvatora Dalího – jestli máte Dalího rádi, tak tam najdete opravdu velkou expozici jeho děl.

OrlandoDisneyworld – nejenom děti se baví:-)

Sant Augustin vzpomínky na starou Evropu – po měsících strávených v moderní Sarasotě mi připadlo, jako bych se vrátila do Evropy. Příjemné, nejstarší město Floridy na východním pobřeží.

Kennedy Space Centrum – kdo by ho neznal, každou chvíli zaslechneme zprávu že budou vypouštět nějakou raketu do vesmíru:-) Je tam přístupná expozice, 26$.

Miami – chce to si naladit pořádnou sambu a vletět do toho! Kromě moderní části města, přes kterou se klenou mosty nadzemní dráhy, stojí za to si zajet do Little Havana, tedy pokud se moc nebojíte. Budete tam asi jediní bílí, ale bez téhle návštěvy neucítíte to správné Miami.
Miami Beach, k tomu také není co dodat. Drahé hotely, některé ještě zachované ve stylu Art Deco jsou barevné jako stánky s párkama. A dlouhé pláže, plné lidí. A burácivý Atlantik....

Keys – vzít auto a projet se po mostech dlouhých několik kilometrů, které spojují jednotlivé ostrovy..... až dojedete na ten poslední, oblíbené místo Hemingwaye – na Key West. Je to také nejjižnější místo USA, odkud Kuba je už jen opravdu kousek - 90 mil.
Na ostrovech se také můžete potápět, je tu spousta klubů a míst. Anebo můžete jen tak se procházet po břehu a obdivovat vytrvalé mangrovníky.