Kvaltem na cesty - Denisa a Pepa Kvaltínovi bali flowers
Francie - Provence Kvaltem na cesty - home O nás Povídky

Francie  - předmluva
Francie Provence - Itinerář
Francie Provence - praktické informace
Francie - fotografie
Mapa Francouzská riviéra, Provence


Francouzská riviéra a Provence šitá na míru dětem i rodičům

Týden koupání poblíž Saint Tropez a další týden poznávání kouzelné Provence u Avignonu.

 

S našimi šestiletými dvojčaty Bárou a Tomášem je čím dál větší potíž. Začínají kverulovat a nesdílí s námi touhu cestovat: "proč pořád musíme někam jezdit?" ptají se pokaždé, když jim co nejpoutavěji popisuji zajímavosti a výhody výletu.

A tak, aby byli všichni spokojení - děti i my, rodiče - volím vyzkoušenou cestu kompromisu. Dva týdny ve Franci jsme férově rozdělili - jeden týden u moře poblíž Saint Tropez pro děti a potápěče Pepu, a druhý týden, tentokrát poznávací, v Provence v oblasti Avignonu.Mořský zábavní park Marineland

Bohužel okolnosti tomu chtěli tak, že termín vyšel na konec července - dobu plné sezóny a velkých veder. Naštěstí jsme z Asie zvyklí a tak jsme přežili. Dodržujeme jižanský způsob života - v poledním žáru siestu, a žijeme ráno a večer. Také kvůli dětem jsme návštěvu měst omezili na hodinové procházky po historickém centru a cestou je uplatili zmrzlinou.

Protože první část organizovala Táňa z Pepovy potápěčské bandy Zevlů, ubytování bylo dané - v pěkném bungalovovém kempu "Prairies de la Mer" u hezkého přístavního městečka Port Grimaud.
V druhé části výletu jsem se vyřádila s hledáním ubytování přes Airbnb v oblasti Provence, protože sehnat apartmán v soukromí pro dvě rodiny, s bazénem a za francouzsky normální cenu je fakt fuška. Ale výsledek stál za to - citlivě a vkusně rekonstruovaný bývalý statek s úžasnou majitelkou Evelyn, lukulskými snídaněmi a velkým bazénem se slanou vodou byl takovým lákadlem, že vystrnadit sebe i děti k poznávání krás Provence nebylo snadné...

Ale co jsme tedy zažili? Toto byla naše už třetí návštěva téhle oblasti, a tak jsme si vybrali dosud neznámé.

Projděte si tedy s námi naše výlety - najdete tam nejenom povídání o nich, ale i kudy se tam dostat, a také jak se nám líbily.