Kvaltem na cesty - Denisa a Pepa Kvaltínovi bali flowers
Francie - Provence. Cestování s dětmi. Kvaltem na cesty - home O nás Povídky

Francie  - předmluva
Francie Provence - Itinerář
Francie Provence - praktické informace
Francie - fotografie
Mapa Francouzská riviéra, Provence


Francouzská riviéra a Provence šitá na míru dětem i rodičům (2015)

Praktické informace - ubytování

 

Většinou ubytování na webech příliš nerozebírám, ale jak kemp Priries u moře, tak ubytování u Evelyn u Avignonu se mi zdálo moc fajn, že jsem mu věnovala samostatnou stránku.

1. Kemp „Prairies de la Mer“, Port Grimaud (poblíž St. Tropez)

V celém ohromném kempu možnost bydlení pouze v různě kvalitních bungalovech. Naše velká skupina využila služeb cestovky Matylda.

Francie je drahou zemí, a tak ani ubytování není levné. Za týden pobytu v mobilhomu v levnější zadní části jsme platili 25 tis Kč.
Mobilhome měl dva minipokoje, kuchyňský kout s jídelním stolem (jakožto také obývací pokoj) a koupelničku se sprchovým koutem. Na bungalov navazovala zastřešená veranda. Vše ale působilo docela nově. Protože v cizině nemusím bydlet v českém ghetu, tato skutečnost by mi mohla vadit, ale byli jsme tam parta a tak jsem to neřešila.

Autem 10 minut směr St.Tropez je na křižovatce velké obchodní centrum a tam jsme jezdili nakupovat – většinou samé ryby, zeleninu, víno a sýry. Pečivo jsme nakupovali v obchůdku v kempu.

Na večerní procházku jsme občas šli do přístavního městečka Port Grimaud (15min.), kde jsme si užívali zmrzku a příjemnou atmosféru.


2. Bed and Breafast „Le mas Saint-Luc“, Bédarrides (poblíž Avignonu)

Evelyn nabízí nádherné tiché ubytování v citlivě zrekonstruovaném statku – k dispozici jsou 4 velké pokoje s příslušenstvím, společné prostory s televizí a studnou, a také moderní kuchyň. V ceně jsou snídaňové hody na zahradě a využívání bazénu se slanou vodou.
Protože jsme si museli pronajmout dva pokoje, platili jsme za jeden 4tis./ den. Za podobnou cenu bydlela druhá část kamarádů v kempu nedaleko, ale bohužel bez těchto příjemných radostí.