Chorvatsko není jen moře - cestování ve vnitrozemí je stejně zajímavé!

Předmluva

Chorvatsko zná každý. Chtěli jsme se vykoupat v moři, ale nejsme moc plážoví povaleči a musíme trochu střídat místa – prostě takoví tuláci. Když jsem začala shánět informace na netu, tak jsem toho moc o cestách ve vnitrozemí Chorvatska nenašla. Probírala jsem se fragmenty a udělala si poměrně slušný kompilát, který nám poskytl bezva odrazový můstek. A dál nás už vedl jen cit, a občas nějaké to NE/chtěné zabloudění...

S překvapením jsme zjistili, že za devět dní se toho dá stihnout hodně: dva dny jsme si užili u moře, potom nás už chytla toulavá, tak jsme nastartovali našeho čtyřkolového oře a vyjeli napříč celým vnitrozemím Chorvatska.

Zarazili jsme se až u delty řeky Neretvy, kde jsme to obrátili a jeli podél pobřeží zpět. Hledali jsme nejlepší koupání na Makarské riviéře, toulali se kouzelnými historickými městy jako je Split, Trogir a Šibenik, ničili si svá těla turistikováním v NP Paklenica. A na závěr jsme vyjeli nahoru do pohoří Velebit a napodruhé se nám podařilo si udělat výlet po známé Premužičově stezce v NP Velebit.

Nijak jsme se nehonili: skočili jsme do každého tyrkysového jezera, potoka nebo zálivu který nás zlákal. Pochutnávali jsme si na melounech a šopských salátech... prostě jsme si tuhle cestu v klidu užili.

Klikněte si na Itinerář a Mapku a nechte se inspirovat naším cestováním po Chorvatsku v roce 2006.