Kvaltem na cesty - Denisa a Pepa Kvaltínovi bali flowers
Amsterdam Kvaltem na cesty - home O nás Povídky
Amsterdam - předmluva
Bali - praktické informace
Amsterdam - fotografie

Jarní Amsterdam 2015

Praktické informace - doprava a ubytování v Amsterdamu

 

Doprava v Amsterdamu

Po městě, z letiště do centra i jinak

  • Spojení si najděte na http://en.gvb.nl/, nebo na maps.google.com (a hledat trasu).
  • V centru jsme všude chodili pěšky.
  • Z letiště jsme jeli rychlým vlakem (sprinter), který jezdí každých pár minut na Centraal Station (13 min.), nebo do jiných příměstských stanic (my byli ubytování u Amsterdam Bijlmer ArenA), cena jednoho papírového lístku je 4,10 Euro.
  • Jinak jsme používali jednorázový "paper ticket" (4,10 Euro) - přestupní hodinový lístek, který platí pouze přes den, ne pro noční spoje. Žádnou OV chip card jsme nevyužili.
  • Kola bychom využili asi pro druhou návštěvu města - pro širší okolí, v centru města, kde jsme chodili, by nám spíš překážely.
  • Výlet lodí - nestihli jsme ho využít, může to být dobrý doplněk a zábava. Spíš bych si ale pronajala se skupinou lidí malý člun a projela si vybrané zajímavé kanály.

Amsterdam - cyklistika s dětmi

Vlakem

http://www.ns.nl/en/travellers/home

 

Ubytování v Amsterdamu

Využili jsme ubytovacího portálu Airbnb, který nabízí (většinou) ubytování v soukromí, a tím možnost poznat lépe i lidi v dané zemi. A protože máme heslo "co ušetříme za ubytování, projíme", tak jsme si vybrali opravdu levné ubytování na v jižní části Amsterdamu (Amsterdam - Zuidoost), nicméně dobře dostupnou (do 30 minut až do domu z centra města).

Za svůj pokoj jsme platili 2300,-Kč/ noc, a nasoukali jsme se tam tři. Řadový domek byl montovaný okál, který byl plně obydlen - samými sympatickými mladými lidmi. Mohli jsme využívat kuchyň, a samozřejmě sociální zařízení. Vybavení bylo studentské - levné, čisté tak akorát aby se to sneslo:-) Hostitel Losif (původem z Rumunska) byl velmi vstřícný a komunikativní, nicméně domku jsme si vůbec neužili, neb jsme se tam chodili jen vyspat.

Amsterdam - komunitní zahrady