počítadlo.abz.cz
Alpy Kitzbuhel - cestování s dětmi


Víkend v Alpách s ročními dvojčaty (2010) ANEB
hory s dětmi - věc možná:-)

Západní Rakousko, oblast Kitzbühelu

Prodloužený víkend - naše 14ti měsíční dvojčata Barča a Tomík začínají chodit - a my máme poukaz do krásného hotelu v Kitzbühelu. Sice je to hodně krátká doba na tu práci s připravováním, balením, 5ti hodinovou cestou, ale odolejte když už jsem na horách dva roky nebyla....

Co s sebou, kdy jet... prostě co se nám osvědčilo

  • Cesta autem - pokud jedeme déle než 3 hodiny, jezdíme na noc, takže jsme k ránu přenesli děti z postýlek do sedaček šup s nimi do auta. Spali krásně celou cestu - 5 hodin.
    Jinak nám moc pomáhají knížky a písničky, sednu si k dětem dozadu a lumpačíme.
  • Jídlo - nepoužíváme kupovaná jídla, všechno vařím doma, včetně kaší. Všechno s sebou do krabiček, pak jsme to měli v hotelové lednici, a následně nám to ohřívali v mikrovlnce. Pak jsme to zabalili do ručníku, šup s tím do batohu a děti to jedli v horách na výletě.
    Kaše jsou bezva instantní (uvařená rýžová se mi po 3ech dnech zkazila), vodu vám ohřejí kdekoliv.
  • Spaní - v hotelu měli postýlky, jinak děti spí 2x denně a spali buď v autě při přejezdech, nebo usnuli i v krosničce.


1 den - procházka okolo jezera Hintersteiner See
(Z Kufsteinu po 173 do St. Johann I.T.)

Jezero Hintersteiner je úchvatné - modré, umístěné v kopcích a přístupné autem. Podél jezera se vine úzká silnička, a potom cesta vede lesními stezkami po druhém břehu.
Tip pro milovníky přírody - kvetly tu na louce vstavače (druh orchideje)!

Okruh trvá hodinu a čtvrt, dokonce i nám s dvojkočárem. Je tam i šikovná pláž, kde se dá v létě koupat (platí se ale vstupné cca 3 Eura/dospělého). Také je tam parkoviště, placené - 2 Eura/den. Můžete se občerstvit v několika restauracích.
Pokud máte chuť, je tam možné si udělat další výlety okolo.


2 den - výstup k vodopádům Sinterbach Wasserfall
(jižně od vesnice Jochberg - silnice z Kitzbühelu do Mittersillu)

Výchozí bod - Schradler, je tam malé parkoviště (odbočka z jihu Jochbergu k řece

Jak dlouho - k vodopádům jsou uváděné 1 a 1/4 hod. cesta tam, my jsme cestu tam a zpět s dětmi a přestávkami pořídili za 3 a půl hodiny.

Jak - dětské krosničky

Popis cesty - nahoru jsme šli podél řeky Sinterbach po úzké stezce po levé straně řeky (bráno po proudu). Zpátky dolů po pravé straně se vine nezpevněná silnice, která vede skoro až k vodopádům.
Vodopád je mohutný (tedy teď koncem května). Jsou tu dřevěné mostíky, ze kterých se na něj můžeme vyhlížet. Škoda že nás honí přepršky a není teplo abychom se u něj mohli trošku pocáchat.

Je to nenáročný výstup, i když mě mrzelo, že jsem si nechala trekové hole. Přece jenom krosnička s Barčou něco vážila a má kolena vržou povážlivě stále víc a víc...

Cestou dolů jsme viděli pár seníků, kde by se v nouzi asi dalo schovat před deštěm. Výhled do kraje ale není možný skrze stromy, ale i tak je to fajn - alespoň se kocháme mohutnou řekou a kvetoucími kytkami.

Děti si mohly na dvou místech hrát u řeky (cca v polovině cesty k vodopádům, a potom u něj - když moc nestříká:-).